O nás

Jmenuji se Martin a s mojí ženou Eli cvičíme Taiji a Qigong. Co se týče mě, tak jsem se dostal k Taiji v roce 2012. Boleli mě záda z kanoistiky a hledal jsem nějaké zdravotní cvičení. Zároveň jsem se zajímal o bojová umění a chtěl jsem se něco málo naučit. 

Když jsem se dozvěděl o Taiji, které mělo údajně spojovat obě tyto věci, neváhal jsem a přihlásil jsem se na kurz ke svému prvnímu učiteli Taiji Ivanu Nývltovi, který tenkrát v Hradci Králové otevíral skupinu pro začátečníky.

Cvičení mě chytlo a každý den jsem poctivě cvičil. Bavilo mě to, dávalo mi to smysl a přestali mě bolet záda, což byl hlavní důvod, proč jsem začal cvičit. Na rozdíl od kanoistiky cvičení rozvíjelo i další věci, jako třeba práci s energií, schopnost zklidnit se o dostat se do harmonie, což je pro duši tolik důležité.

Kromě TaijiQigong se také věnuji Reiki. Všechny iniciace jsem obdržel od Jana Pletánka, který je také mým nynějším učitelem Taiji. Od něho jsem naučil i také Shiatsu, které praktikuji od roku 2021.

Co se týče mé ženy, tak ta za mnou v roce 2021 poprvé přijela na návštěvu z Hongongu, cvičení se jí zalíbilo a tak teď cvičíme spolu ve dvou. 

Na fotce můžete vidět naší dceru Emily, která cvičí Taiji 24/7, jenom o tom ještě neví :D .

Tolik asi o nás... Ještě bych rád zmínil mistra Francoise Hainry (našeho společného učitele), který k nám do Čech jezdí z Francie 3 x ročně učit Taiji a Qigong.

Budeme se na vás moc těšit na kurzech, které najdete v sekci Rozvrh. Pro více informací nás kontaktujte přes mail, nebo mobil (Kontakt).